Adw. Daniel Anweiler

2Nazywam się Daniel Anweiler i jestem adwokatem.

Od początku studiów zastanawiałem się który z zawodów prawniczych wybrać. Już w czasie praktyk studenckich odkryłem, ze najbardziej interesuje mnie i pociąga rola adwokata działającego w imieniu i interesie swojego Klienta.

Każdy adwokat zanim zacznie pracować dla samego siebie, w swojej Kancelarii, musi zdobyć szlify w czasie aplikacji do zawodu w sprawach karnych swoich patronów (obecnie to trzy letnia praktyka). W takich sprawach wykuwa się charakter przyszłego adwokata. W czasie aplikacji broniłem w wiele różnych sprawach, od jazdy rowerem po dwóch piwach (tak wtedy było to jeszcze przestępstwo) po zabójstwo (nigdy więcej, raz wystarczy). Najbardziej jednak upodobałem sobie sprawy karne wykonawcze i tak zostało po dziś dzień. Adwokatem jestem od 2012 roku.

Na blogu pokażę Ci jak można m.in. odroczyć karę, uzyskać przerwę czy warunkowe przedterminowe zwolnienie, żeby lepiej zagospodarować wolny czas choćby na wyjazd urlopowy z rodziną.

Cóż kto z nas nie chciałby pojechać tanio do ciepłych krajów, najlepiej z all inclusive. Jednakże często taki właśnie wyjazd kończy się w najlepszym wypadku „lekkim” zawodem na miejscu wypoczynku bo jednak plaża jest kamienista a jedzenie jest cały czas takie same. Czasami jednak zdarzy się, że urlop to kompletna klapa przez całe dwa tygodnie i nie mam tu na myśli sytuacji, że cały czas pada albo piwo jest chrzczone.
Na blogu pokaże Ci jak się zabezpieczyć przed katastrofą urlopową jeszcze przed wyjazdem, a także co zrobić gdy nas oszukają w biurze podróży lub co gorsza biuro „padło”.

Praktykę zawodową prowadzę w Kancelarii Adwokackiej Gatner&Gatner Anweiler w Katowicach i Bielsku-Białej. Ukończyłem prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Sztuki zawodu adwokata uczyłem się podczas aplikacji pod kierunkiem wybitnych i skutecznych adwokatów Macieja St. Zubka, Stanisława Peruckiego oraz Anny Sikory. Posiadam prestiżowy certyfikat Cambridge ILEC (International Legal English Certificate). W marcu 2013 roku zostałem wybrany Prawnikiem Roku 2012 Województwa Śląskiego przez użytkowników portalu SkutecznyAdwokat.pl.

Zapraszam do lektury, komentarzy oraz subskrypcji.