Czy więzień będzie pracować?

czywiezien

Jak podało RMF24.Pl w Ministerstwie Sprawiedliwości powstaje projekt zmian dotyczący odbywania przez więźniów kar pozbawienia wolności.

Zmiany w odbywaniu kary będą dotyczyły w szczególności likwidacji cel miłości oraz intymnych widzeń, a także na wykonywaniu przez więźniów prac społecznie pożytecznych. W tym celu zostanie stworzony zasób więźniów zdolnych do wykonywania prac społecznie pożytecznych. Dotyczy to w szczególności prac interwencyjnych, a także związanych z budową dróg czy chodników i innych koniecznych prac porządkowych. Więźniowie mieliby także pomagać ludziom niepełnosprawnym i chorym. Z cel mają także zniknąć telewizory oraz dvd.

W każdej gminie lub powiecie wójt lub prezydent albo starosta będzie, według założeń, mógł zwrócić się do dyrektorów zakładów karnych o wydelegowanie więźniów do prac interwencyjnych. Z założenia można wyinterpretować, że prace społeczne będą obowiązkowe.

Zapraszam do komentowania. Co myślicie o takim projekcie Ministerstwa Sprawiedliwości?

Daniel Gatner

Daniel Gatner

Adwokat Daniel Gatner w 2014 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w Katedrze Prawa Cywilnego i Prywatnego Międzynarodowego. Jest autorem licznych publikacji oraz wykładów z zakresu prawa umów handlowych, nowych technologii, mediów elektronicznych oraz własności intelektualnej. Prowadzi praktykę zawodową w Katowicach oraz Bielsku-Białej.

- Profil - Więcej artykułów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*