Marcin Drzazga

3Nazywam się Marcin Drzazga. Jestem prawnikiem i absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ponadto realizuję się jako anglista. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem w kilku miejscach pracy. Praktyczną przygodę z prawem zacząłem jako student drugiego roku, podejmując praktykę w kancelarii radcy prawnego. Początkowo zajmowałem się pisaniem prostych pism i wezwań, aż z czasem powierzano mi poważniejsze projekty pozwów oraz apelacji.
Pomimo świetnych relacji z mecenasem, u którego przyuczałem się do zawodu, praktyka kiedyś musiała się skończyć. Dzięki temu doświadczeniu dostałem swoją pierwszą pracę w kolejnej kancelarii radcowskiej. Już wtedy interesowały mnie nieruchomości oraz finanse, postanowiłem więc spróbować swoich sił w pracy w biurze nieruchomości.

Jednakże ciągłe przeglądanie i czytanie, ksiąg wieczystych, map, rejestrów gruntów oraz innych dokumentów geodezyjnych nie było mi pisane. Pewnego dnia pracę zaproponował mi notariusz odwiedzający nasze biuro. I tak zacząłem kolejny rozdział w mojej „karierze prawniczej” tym razem w notariacie. W kancelarii notarialnej praktykowałem ponad 4 lata. Dzięki temu mogłem przekonać się na własne oczy jak czasami przenoszono własność gruntów w Polsce. „No przecież dziadek rozpisał na kartce na stole kuchennym, którą działkę komu daje” słyszałem od klientów. Niejednokrotnie byli zdziwieni, że obrót nieruchomościami wymaga bardziej sformalizowanej metody czyli aktu notarialnego, nawet wśród najbliższych.

Po 4 latach pracy u pana rejenta zapragnąłem zmiany. Kupiłem swoją wymarzoną nieruchomość tzn. zrujnowane mieszkanie do kapitalnego remontu i… zatrudniłem się w banku. Zajmowałem stanowisko analityka prawnego w sektorze kredytów firmowych, gdzie ryzyko czyli analitycy kredytowi razem ze mną oceniali zdolność kredytową przedsiębiorców. Najczęściej spotykanym zabezpieczeniem prawnym kredytu były oczywiście nieruchomości. Po pewnym czasie miałem przed oczami same hipoteki, wnioski do ksiąg wieczystych, umowy, wyceny nieruchomości oraz mapy z wytyczonymi służebnościami drogi koniecznej.

Niedawno odnalazłem świetny zespół prawników i realizuję się obecnie tutaj, na Młyńskiej 23 w Katowicach . Mam nadzieję, że będę zawsze potrafił pomóc Naszym Klientom oraz że dzięki Wam będę się rozwijał.

Praca to jednak nie jedyna sfera mojego życia, gdzie pielęgnuję swoje pasje oraz poszerzam wiedzę…

„Koledze odmówisz?” … Często pomagam swoim znajomym oraz sąsiadom w problemach prawnych. Oczywiście za przysłowiowe: „jakoś ci się odwdzięczę..” Ale to też uczy.

Teraz oczekuję na Państwa zapytania, uwagi i komentarze również te niewygodne 😉

Zachęcam do lektury i do zczytania!